Bu gadget'ta bir hata oluştu

27 Nisan 2010 Salı

Eski Bayburt Valileri

Nihat ÜÇYILDIZ

(13.08.1989 – 17.08.1991)

Erzurum 1930 doğumlu Fehim – Seher oğlu 1953 Ankara SBF mezunu – Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Lisans Üstü Uzmanlık Programına katılmış, sırasıyla Diyadin, Bulancak, Tutak, Sürmene, Kula, kaymakamlığı, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdür Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürü görevlerinden sonra İlimiz Valisi iken Merkez Valiliğine atanmıştır. Fransızca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Timur METİN

(17.08.1991 – 16.02.1992)

Malatya Akçadağ – 1941 doğumlu, Hacı – Gülay oğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1963 yılında mezun oldu. Avukatlık stajı ve bir müddet müsavir avukatlık yaptı. 1968 yılında İçişleri Bakanlığına intisap ederek, Ankara Maiyet Memurluğundan sonra, sırasıyla Erfelek, Kozluk, Bozdoğan, Silvan ve Erdek Kaymakamlığı ve İzmir Vali Yardımcılığı görevlerinden sonra İlimiz Valisi iken İzmir Gurubu Merkez Valiliğine atandı. Evli, 2 çocuk babasıdır.

Erol UĞURLU

(20.02.1992 – 24.08.1993)

Kahramanmaraş / Elbistan – 1942 doğumlu, Mehmet – İsmihan oğlu 1963 yılı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup Sarasıyla ; Kofçaz, Güdül, Sima, Keskin Kaymakamlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı ve Ankara Vali Yardımcılığı görevlerinden sonra İlimiz Valisi iken Rize Valiliğine atanmıştır. Fransızca bilir , evli 2 çocuk babasıdır.

Ali Haydar ÖNER

(27.09.1993 – 08.08.2000)

Kayseri – Sarız 1948 doğumlu, Dursun Fethi – Nazlı oğlu 1972 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olup, sırasıyla Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlığı görevlenirden sonra İlimiz Valisi iken Giresun Valiliği’ ne atanmıştır. İngilizce bilir. Evli 2 çocuk babasıdır.

Osman DIRAÇOĞLU

(09.08.2000 –31.12.2003)

Konya - Ilgın 1949 doğumlu Şaban - Kerime oğlu Doğanhisar ve Çumra Kaymakam Vekilliğinde bulundu. Sırasıyla Demirköy, İspir, Tatvan ve Çine Kaymakamlığında bulundu. 1988 yılında Eğitim amacıyla ABD.'ye gönderildi. Daha sonra Muğla ve Çorum Vali Yardımcılığı , Alanya ve Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı ve İstanbul Vali Yardımcılığından sonra 27 Temmuz 2000 tarihinde Bayburt Valiliğine atandı. 22 Aralık 2003 tarihinde de Merkez Valiliğine atanmıştır. İngilizce bilir. Evli, 2 çocuk babasıdır.


Akif TIĞ
(12.01.2004 - 08.05.2004)

02.09.1944 Isparta Eğirdir doğumlu. 1968 Ankara Hukuk Fakültesi mezunu. 31.10.1968 tarihinde Burdur Maiyet Memuru olarak göreve başladı. burdur Tefenni ve Edirne Enez ilçeleri Kaymakam vekilliklerinden sonra , 04.12.1971 tarihinde kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak sırasıyla Gümüşhane - Kelkit , Kırklareli - Kofcaz , kaymakamlıklarında ve müteakiben Kırşehir Vali Yardımcılığında bulundu. Daha sonra Muğla - Köyceğiz ve Sakarya Hendek Kaymakamlığı yaparak 18.04.1984 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak göreve başladı. 16.09.1985 tarihinde Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı olan TIĞ , 25.02.1988 - 14.08.1991 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Görevi sırasında 4 yıl süre ile merkezi Fransa' nın Strosbourg kentinde bulunan "Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimleri Sürekli Konferansı" ' nın daimi üyeliğini yaptı. Müteakiben Kütahya Valisi olan Akif TIĞ 28.06.1994 - 26.10.2001 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği yaptı. 27.10.2001 - 17.02.2003 tarihleri arasında Mersin Valisi olan TIĞ 12.01.2004 tarihinden itibaren Bayburt Valiliği görevini yürütmekte iken 08.05.2004 tarihinde merkez valiliğine atanmıştır. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

musa.jpg

11.04.1962 Yılında Pınarkayada doğdu. Aydın Ortaklar Kurtuluş İ.Ö.O dan sonra 1979 Ortaklar Lisesini bitirmiştir. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Aydın İli Kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığında göreve başlamıştır. Sırası ile Salıpazarı, Hamur, Pervari, Araç, kiraz ve Amasra Kaymakamı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıl süre ile A.B.D.’ne gönderildi. Bakanlığın düzenlediği pek çok seminer ile hizmet içi eğitime ve M.G.K. Genel Sekreterliğinin açtığı “Kamu Diplomasisi” kursuna katıldı. Gölbaşı/Ankara Kaymakamlığını yürütmekte iken 2003 yılında Iğdır Valiliğine atandı. 08.05.2004 tarihinde Bayburt Valiliği görevine atandı. 19.11.2007 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder